Parrainage d'enfants africains

KONEC ŠKOLNÍHO ROKU V GUINEJI

Ce texte n'est pas traduit en français.

I adoptovaným dětem z Projektu adopce afrických dětí na dálku v Guineji skončila v červnu škola. Poslední den školního roku byl tradičně slavnostní.  Za účasti rodičů a po projevu pana ředitele, děti představily scénky, které si pro tuto příležitost připravily - zpívaly, recitovaly, hrály divadelní scénky. Vše vyvrcholilo vyhlášením výsledků, předáním vysvědčení a oceněním těch nejlepších studentů.

Nyní po 9 měsících studia,  čekají děti tříměsíční prázdniny, které spadají do období velkých dešťů. Doba, na kterou se těší všichni školáci, doba odpočinku, radosti, her, ale pro mnohé i práce. Děti se zapojují do pracovních aktivit, aby přispěly do rodinného rozpočtu.

Prodávají na trhu, učí se řemeslu nebo se podílejí na zemědělských aktivitách a pracují na polích. Další se učí rybařit, sbírat ovoce… podle toho, čemu se věnují rodiče a příbuzní. Je to práce, ale i ta  dětem přináší potěšení a nové zážitky.

Většina dětí zůstává doma u rodiny, některé navštíví příbuzné žijících v jiných čtvrtí ve stejném městě a pár jich odcestuje na prázdniny za prarodiči, tetami, strýci, bratranci či sestřenicemi na venkov.

Ani během prázdnin však děti nezapomínají na své studijní povinnosti, opakují si látku do školy a některé se i účastní letních kurzů, aby se dobře připravily na nový školní rok.

červenec 2014

Langue de page

Parrainé tout à l'heure: 798

A parrainer: 14

Connexion

Nom d'utilisateur:
Mot de passe:
S'enregistrer
Mot de passe oublié

Ecrivez-nous

Votre e-mail: