Parrainage d'enfants africains

Nouvelles

Psaní dopisů adoptivním rodičům

Ce texte n'est pas traduit en français.

Reportáž českého koordinátora Davida Lachouta z návštěvy dětí z Projektu adopce afrických dětí na dálku, Guinea

27.5.2014

Nejčastějším problémem, se kterým se při práci v Africe setkávám – a nejinak je tomu v Guinei pro pro-Contact – je „konflikt“ dvou stále z velké části odlišných světů: Evropy – či chcete-li západního světa – a Afriky. Tuto hranici, na které se stýkají odlišné mentality, kultury, představy o světě, přístupu k životu, priority a vlastnosti nás samých, lze nalézt v každém aspektu také naší práce v Gu...

Setkání (nejen) adoptivních rodičů

Ce texte n'est pas traduit en français.

V sobotu 24.května 2014 proběhlo v pražském kině Světozor další ze společných setkání adoptivních rodičů.

Fungování Projektu adopce afrických dětí na dálku v Guineji a běžný život tamních lidí a dětí přiblížil účastníkům koordinátor Tomáš Pivoda a adoptivní rodič David Rožek, který svou dcerku v Guineji již dvakrát osobně navštívil.

V průběhu setkání byly promítány videoreportáže a fotografie z cest za adoptovanými dětmi a na závěr se dostalo i na dotazy adoptivních rodičů.

V následujících dnech bude zveřejněn na našich stránkách videozáznam z celé akce.

Děkujeme všem rodičům za milé setkání a těšíme se opět na shledání na nějaké další akci.

tým pro-Contact, o.s.

Guinea 2011 - 2014

Ce texte n'est pas traduit en français.

Reportáž českého koordinátora Davida Lachouta z jeho návštěvy Guineji v rámci Projektu adopce afrických dětí na dálku

21.5.2014

S Pro-Contactem jsem byl v Guinei naposledy v roce 2011, mám tedy jistou možnost srovnání, k jakýmže změnám zde mezitím došlo. Guinea není ani zdaleka takový ekonomický dravec, jako je většina ostatních afrických zemí. V regionu západní Afriky není výjimkou ani růst pře...

Foceni adoptovaných dětí, květen 2014

Ce texte n'est pas traduit en français.

Reportáž českého koordinátora Davida Lachouta z návštěvy dětí z Projektu adopce afrických dětí na dálku, Guinea

17.5.2014

V těchto dnech je naší největší starostí v Conakry nafocení všech adoptovaných ratolestí. Naposledy jsem byl v Guinei v roce 2011, mám tedy možnost jistého srovnání. A věřte nebo ne, všechny děti vyrostly J. Vzpomněl jsem si na nespočet tetek a strýců, kteří mě celé mé dospívání častovali zcela jistě ob...

Cesta do Guinei, aneb boj s ebolou na africký způsob

Ce texte n'est pas traduit en français.

Reportáž českého koordinátora Davida Lachouta z Guinei, květen 2014

Do Guinei jsem zavítal již podruhé. Předtím jsem v rámci svých povinností navštívil také Mali a Senegal. Celá cesta byla, a dosud stále je, ovlivněna událostí, která významně postihla nemalou část západní Afriky a o které se referovalo také v českých médiích. Ta zůstala věrná své politice psát o afrických událostech takřka výhrad...

První dny českého koordinátora Davida Lachouta v Conakry, květen 2014

Ce texte n'est pas traduit en français.

Projekt adopce afrických dětí na dalku
David Lachout, Conakry. 8.5.2014

První dny „kontrolních cest“ do Guinei jsou si velmi často podobné. Veliké vítání, někdy i lehce emotivní, z všudypřítomného Ça va ?, tedy Jak se daří, jak se máš? by se jednomu zatočila hlava, pokud by měl pokaždé hned odpovědět.

Byť to vždy očekáváte, horké dusno, nebo spíš dusné horko – těžko v té výhni říct, co je co –...

Adoptivní rodič David Rožek o svém pobytu v Guineji

Ce texte n'est pas traduit en français.

Minulý týden v datech 26.4. - 2.5. jsem strávil v Guineji, Conakry a měl tak možnost osobně navštívit nejen svou adoptivní dceru, seznámit se s její rodinou, životem, školou a kamarády, ale také poznat aktivity organizace pro-Contact, knihovnu, kterou postupně rozvíjí a seznámit se se všemi koordinátory a jejich prací přímo v terénu.

Rád bych vyjádřil velký dík všem, kteří se na tomto projektu podílejí, protože na místě v kontrastu s realitou místního života je velmi patrné, že je zde odveden velký kus práce, která pro mnoho dětí znamená lepší budoucnost a konkurenceschopnost na trhu práce. Projekt se snaží lokálně zmenšovat vysoké rozdíly mezi bohatými a chudými, kteří se již v dětském věku musí namísto radovánek zaobírat prací, nebo prodejem.

Měl jsem na vlastní oči možnost spatřit štěstí dětí a vděčnost jejich rodin, že mohou díky projektu navštěvovat školu a do našeho českého prostředí si odnáším hluboké zážitky z této návštěvy a také velmi děkuji všem, co se na projektu Pro-Contact podílejí. Rád bych také poděkoval všem adoptivním rodičům za jejich podporu, bez které by projekt nemohl existovat.

Zdraví, David Rožek

Český koordinátor David Lachout v Guineji, květen 2014

Ce texte n'est pas traduit en français.

Český koordinátor David Lachout (na fotce uprostřed) dorazil koncem minulého týdne do Guineje na kontrolní návštěvu Projektu adopce afrických dětí na dálku.

Během svého měsíčního pobytu bude v hlavním městě Conakry a v 600km vzdáleném Kissidougou monitorovat chod celého projektu.

Od dětí přiveze pro adoptivní rodiče aktuální informace - dopisy, obrázky, fotografie.

První den po příletu strávil společně s adoptivními rodiči (na fotce po stranách) dívenky Fanty Inapoqui, kteří do Guineji zavítali na několikadenní pobyt. Se svými zážitky se s Vámi podělí i na chystaném setkání adoptivních rodičů 24. května.

6.5.2014

Několik pacientů překonalo nakažení virem Ebola

Ce texte n'est pas traduit en français.

Alespoň sedmi pacientům, kteří byli nakaženi virem Ebola, se podařilo onemocnění překonat a mohli se navrátit domů. Na Ebolu neexistuje žádná účinná léčba ani vakcína, jedná se o jeden z nejsmrtelnějších virů.  Lidé mají větší šance na přežití, pokud je nemoc brzy identifikována a dostane se jim podpůrná lékařská péče.

Doposavad na nemoc zemřely dvě třetiny nakažených, z toho 101 osob v Guineji a 10 v sousední Libérii. V Guineji propukla epidemie Eboly před dvě měsíci a její potlačení může trvat ještě dva až čtyři měsíce. V terénu pomáhají místním odborníkům Lékaři bez hranic, Světová zdravotnická organizace, Červený kříž a další organizace.

Všechny děti z Projektu adopce afrických dětí na dálku i jejich rodiny jsou i nadále v pořádku a dodržují všechna požadovaná hygienická opatření, která znemožňují šíření nemoci.

Foto: MSF

14.4.2014

EPIDEMIE EBOLY V GUINEJI

Ce texte n'est pas traduit en français.

Do dnešního dne si epidemie vyžádala 78 lidských životů z celkového počtu 122 pacientů s podezřením na Ebolu. Nemoc propukla v regionu Nzerekore na jihovýchodě země, ale trvalo šest týdnů než byla správně identifikována. Od té doby byly další případy zaznamenány i v několika jiných lokalitách včetně hlavního města Conakry.

Právě tato skutečnost, tedy geografické rozšíření nemoci, je podle Lékařů bez hranic největší komplikací nemoci. Podle Světové zdravotní organizace se však nejedná o "epidemii nebývalého formátu", jelikož se v ostatních lokalitách jedná pouze o sporadické případy s původem právě na jihu země.

Jedinou účinnou cestou, jak zabránit šíření nemoci, je izolace pacientů, není dostupná účinná léčba či vakcína. Klíčová je tak osvěta mezi místním obyvatelstvem a přísné dodržování hygienických opatření.

Všechny děti z Projektu adopce afrických dětí na dálku jsou v pořádku, jsou informovány o všech rizicích a ve školách vedeny k prevenci a nezbytným hygienickým návykům.

1.4.2014

foto:AFP

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Langue de page

Parrainé tout à l'heure: 702

A parrainer: 16

Connexion

Nom d'utilisateur:
Mot de passe:
S'enregistrer
Mot de passe oublié

Ecrivez-nous

Votre e-mail: