Parrainage d'enfants africains

Nouvelles

Školní rok v Guineji

Ce texte n'est pas traduit en français.

Jak nyní probíhá školní rok v Guineji?

Následkem pandemie Covid došlo i v Guineji v rámci školní docházky k mnoha změnám. Nyní stále dobíhá školní rok 2019/2020 a nový školní rok 2020/2021 bude v Guineji začínat až v listopadu. Někteří žáci jsou již na prázdninách (jedná se o zkouškové ročníky tedy 6., 10. a 13.třídy), ostatní (všechny ostatní třídy kromě zkouškových) mají stále výuku a prázdniny by měli mít dva týdny od poloviny října do začátku listopadu. Dalším důvodem posunutí začátku školního roku jsou prezidentské volby, které se letos v Guineji konají a jejichž první kolo je plánováno na polovinu října 2020.

Podobně jako v jiných zemích i zde stále panuje poměrně značné riziko názaky Covidem. Školy příjímá různá opatření proti šíření koronaviru, jsou zásobeny dezinfekcí, teploměry a rouškami. Již v průběhu úplného uzavření škol na jaře byla zařazena i výuka online - přes rádio, televizi a internet.

Náš tým se také připravuje na nový školní rok. Podařilo se nám do Guineji dopravit cargo s balíčky pro adoptované děti, které budou dětem předány v průběhu focení, jakmile děti začnou chodit do školy.

Koronavirus v Guineji

Ce texte n'est pas traduit en français.

Aktuální situace v Guineji s ohledem na současnou pandemii: I v Guineji podobně jako u nás musely být uzavřené školy, byly pozastaveny mnohé provozovny, zakázáno shromažďování lidí nad 20 osob, uzavřeno letiště, omezen pohyb obyvatel, vyhlášeno povinné nošení roušek. Podobně jako v jiných zemích mají i v Guineji tato omezení zpomalující šíření choroby zásadní socio-ekonomický dopad. Pro chudou populaci, která nemá žádné úspory a žije ze dne na den, to znamená zvýšené riziko potravinové krize. Dodržování sociálního distancování je navíc často nemožné, rodiny jsou početné a často žije až deset osob v jedné či dvou místnostech.

V důsledku pandemie byla ohrožena i příprava dopisů a fotografií od adoptovaných dětí, ale našli jsme řešení, jak vše zvládnout, i když to bude pravděpodobně časově náročnější. Ochrana zdraví dětí i našich pracovníků je prioritou. Děti jsou svolávány na focení a paní dopisů po malých skupinách 5- 10 osob. Při příchodu do naší kanceláře je dětem zajištěna dezinfekce rukou, dostanou roušky, které jsme nakoupili pro všechny děti z Rizikového fondu a které si pak mohou děti odnést domů a používat je i v dalších dnech. Po zajištění těchto ochranných opatření mohou děti pracovat na dopisech a fotografií při dodržování povinné vzdálenosti dvou metrů mezi sebou.  Dárečky z České republiky bohužel nemohly být zatím doručeny, jsou bezpečně uchovány v naší kanceláři v Praze, a odvezeme je, jakmile to bude možné.

Pár fotografií z naší kanceláře v Guineji najdete v naší fotogalerii

Děkujeme všem adoptivním rodičům za jejich podporu dětí v Guineji, která je zejména v těchto dnech nesmírně důležitá.

Kurzy anglického jazyka pro vysokoškolské studenty

Ce texte n'est pas traduit en français.

V lednu 2020 se v Conakry v rámci Projektu adopce afrických dětí na dálku rozeběhly kurzy anglického jazyka pro studenty vysokých škol. Nedostatek znalosti anglického jazyka je jednou z překážek pro nalezení lepšího pracovního zařazení.

Iniciátorem a hlavním sponzorem je jeden z adoptivních rodičů Juraj Štubner, který Guineu v minulých měsících navšítivil již vícekrát v rámci služební cesty a mimojiné navštívil i své adoptované dítě, a také jeho kolega Adrián Darlea.

Kurzy budou probíhat pravidelně 3x týdně vždy 2 hodiny.Aby mohly kurzy probíhat po celý rok, potřebujeme zajistit další finanční prostředky pro nepřerušené pokračování. Pokud byste se rozhodli na tento projekt přispět, prosíme o zaslání daru na náš účet: 1953720001/5500, VS: 55555.

Více fotografií v naší galerii.

Děkujeme za podporu

tým pro-Contact

PF 2020 a informace

Ce texte n'est pas traduit en français.
Vážení adoptivní rodiče,

za celý náš tým Vám přejeme krásné vánoční svátky a v novém roce 2020
mnoho štěstí, zdraví a spokojenosti.

Děkujeme srdečně za veškerou  přízeň, kterou věnujete dětem v Guineji a
díky které dostávají šanci na lepší životní podmínky a přístup k
vzdělání. Adopce na dálku dětem otevírá dveře k lepšímu a
plnohodnotnějšímu životu a je pro ně opravdu  nedocenitelným darem.

Rádi bych Vás také informovali, že v současnosti naši koordinátoři v
Guineji dokončují s dětmi práce na nových fotografiích a dopisech.
Předpokládáme, že vše by mělo být hotové v průběhu ledna.

Děkujeme mnohokrát za pochopení a těším se na další spolupráci.

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte.

Se srdečnými pozdravy a přáním všeho nejlepšího,

tým pro-Contact

Návštěva adoptivního rodiče v Guineji

Ce texte n'est pas traduit en français.

V minulých dnech jeden z adoptivních rodičů navštívil své adoptované dítko v Guineji - chlapce Anselme Bongono. Byl to krásný a nezapomenutelný zážitek pro obě strany. Chlapec i celá jeho rodina byli moc šťastni, že se mohli setikat se sponzorem, který umožňuje chlapci chodit do školy. Adoptivní rodič díky této návštěvě detailněji poznal realitu, ve které jeho adoptivní chlapec žije, dlouho si povídal s chlapcem i celou jeho rodinou. Jako dárek přivezl adoptivní rodič Anselmovi knižky na čtení. Anselme svému adoptivnímu rodiči prozradil, že má nejraději matematiku ze všech předmětů a chtěl by se stát doktorem a společně si prohlíželi sešity ze školy. Na závěr návštěvy se adoptivní rodič podíval i do naší tamní kanceláíře, kde adoptované děti obdaroval dokumenty a knihami ke studiu.

Více fotografií najdete v naší fotogalerii.

Začátek školního roku v Guineji

Ce texte n'est pas traduit en français.

Dětem v Guineji začal nový školní rok a i adoptované děti nastoupily opět do školních lavic. V naší fotogalerii máme pár fotek z prvních školních dní.

Předávání školních pomůcek adoptovaným dětem

Ce texte n'est pas traduit en français.

V Guineji začíná nový školní rok, některé školy již s výukou započaly, jiné se otevřou v rámci následujících dní. Naši guinejští koordinátoři v minulých dnech předavali adoptovaným dětem školní pomůcky, aby byly na výuku dobře připraveny.

Fotografie z předávání školních pomůcek adoptovaným dětem naleznete v naší fotogalerii.

Nákup školních pomůcek pro adoptované děti

Ce texte n'est pas traduit en français.

V Guineji začíná nový školní rok a adoptované děti se vracejí do škol. Naši koordinátoři tak začínají s nákupem školních pomůcek pro děti, které se jim budou v následujících dnech distribuovat.

Více fotografií z nákupu školních pomůcek naleznete fe fotogalerii.

Konec školního roku v Guineji a dopisy od dětí

Ce texte n'est pas traduit en français.

Vážení adoptivní rodiče,

v Guineji stejně jako zde u nás končí dětem školní rok a začínají dvouměsíční prázdniny. Děkujeme Vám za veškerou podporu, kterou jim věnujete a díky které mohly celý školní rok studovat. Zároveň náš guinejský tým dokončuje práci na dopisech od dětí a fotografií. Materiály od dětí Vám budeme zasílat v průběhu léta, s největší pravděpodobností do konce července. O všem Vás ještě budeme informovat.

Pár dalších fotek z konce školního roku jsou ke shlédnutí v galerii.

Přejeme Vám krásné léto

tým pro-Contact

Příprava dopisů a fotek pro adoptivní rodiče

Ce texte n'est pas traduit en français.

Vážení adoptivní rodiče, chtěli bychom Vás informovat, že zásilky pro adoptivní děti i dopisy  byly úspěšně doručeny našim spolupracovníkům v Guineji, kteří nyní vše adoptovaným dětem předávají, děti fotografují a pomáhají jim s přípravou dopisů. V Guineji také začal třetí školní trimestr, kdy se děti připravují na závěrečné zkoušky a testy na konci školního roku. Pod tímto odkazem naleznete pár fotografií od našich guinejských koordinátorů z práce s dětmi.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Langue de page

Parrainé tout à l'heure: 757

A parrainer: 13

Connexion

Nom d'utilisateur:
Mot de passe:
S'enregistrer
Mot de passe oublié

Ecrivez-nous

Votre e-mail: