Parrainage d'enfants africains

Nouvelles

Videa adoptovaných dětí

Ce texte n'est pas traduit en français.

Jak je v rámci našeho projektu pro znevýhodněné děti v Guineji zvykem, snažíme se s určitou pravidelností natáčet i videa adoptovaných dětí, aby rodiče kromě statických fotografií měli i živé záběry. Obvykle děti přicházejí natáčet videa do naší tamní kanceláře, letos jsme udělali drobnou obměnu a naši koordinátoři navštěvují děti v jejich rodinách. Je to činnost plná obtíží, protože většina rodin žije na místech velmi vzdálených od centra, kde je obtížný přístup, a aby bylo možné pokrýt více rodin denně, podnikají se výlety za dětmi na motorce. Rodiny koordinátory vítají s radostí.

 

Přípravy na konec školního roku v Guineji

Ce texte n'est pas traduit en français.

I  přes trvající zdravotní krizi v Guineji v souvislosti s pandemií Covid se děti připravují na konec školního roku a závěrečné zkoušky. Ve školách se přijímají opatření ke snížení rizika kontaminace, všechny děti v projektu mají k dispozici roušky. Letošní školní rok je kratší než obyvkle, začal až v prosinci a bude ukončen již v červnu. Výuka probíhá zrychleným tempem a většina škol pořádá i kurzy opakování, aby byla zajištěna dostatečná úroveň. Děti věří, že u závěrečných zkoušek uspějí.

PF 2021

Ce texte n'est pas traduit en français.

Vážení adoptivní rodiče,

za celý náš tým Vám v novém roce 2021 přejeme mnoho štěstí, lásky, zdraví, spokojenosti.

Děkujeme srdečně za podporu a přízeň, kterou dětem v Guineji soustavně věnujete, a to i v dnešní době, kdy procházíme nelehkým životním obdobím.

Díky Vám guinejské děti z chudých životních podmínek studují a jednou z nich budou, jak napovídá klučina na fotce, Future Legends, aby na cestě k plnohodnotnějšímu životu v důstojnějších životních podmínkách pomohly i dalším.

tým pro-Contact

 

 

Začátek nového školní roku 2020-2021 a nákup školních pomůcek

Ce texte n'est pas traduit en français.

 

Letošní školní rok začal v Guineji v důsledku pandemie Covid-19 o dost později. Ve školách i nadále probíhají bezpečností opatření pro zabránění šíření této nemoci. Je k dispozici dezinfekce rukou, dětem se měří teplota a děti mají povinnost nosit roušky. Źáci a studenti jsou již na tyto opatření zvyklí i z důvodu nepřetržité osvěty o způsobech zabránění šíření této pandemie.

Celkově v zemi podobně jako jinde ve světě došlo ke zhoršení ekonomických a sociálních podmínek, i z důvodu značného zpomalení či přerušení různých podnikatelských aktivit a zároveň poměrně vysoké inflace. Díky pomoci vás adoptivních rodičů se však i letos mohli děti z projektu těšit školním pomůckám, které jim koordinátoři před začátkem školního roku nakoupili a začít tak nový školní rok s plnou výbavou. Pro děti i jejich rodiny tak bylo letošní předáváí školních pomůcek opravdu výjimečné, z úsměvů dětí při předávání pomůcek v naší kanceláři bylo viditelné, že všem přineslo obrovskou radost, že i přes celosvětovou krizi mohou i v novém školním roce chodit do školy.

Fotografie z nákupu a předávání školních pomůcek dětem naleznete zde.

Rekonstrukce kanceláře v Guineji

Ce texte n'est pas traduit en français.

Před začátkem školního roku nás v Guineji postihla nepříjemná událost, kdy se do naší tamní kanceláře vloupali zloději. Abychom zabránili opakování podobných událostí v budoucnu, rozhodli jsme kancelář lépe zabezpečit a zahájili nezbytné opravy - výměna zámků, nasazení kovových dveří, zvýšení stěny obklopující dvorek a nasazení hrotů. Na závěr byla kancelář nově vymalována. I naše prostory jsou tak připraveny na zahájení aktivit v novém školním roce 2020-2021, který se právě v Guineji rozbíhá. Naši koordinátoři nakupují nyní dětem školní pomůcky a začnou zápisy do škol. Brzy Vám přineseme aktuální informace.

Více fotek najdete v naší fotogalerii.

Prezidentské volby v Guineji

Ce texte n'est pas traduit en français.

Letošní rok 2020 byl v Guineji v Guineji velmi napjatý - kromě epidemie Covid, se konaly legislativní volby a stávka učitelů. Nyní před začátkem školního roku se uskutečnily obávané prezidentské volby, které přinesly další nepokoje a násilí. Nepokoje mezi opozicí a současným prezidentem, který usiluje potřetí o obhajobu prezidentského mandátu, začaly ještě v posledních dnech kampaně, týden před samotnými volbami.

Hned druhý den po konání prezidentských voleb, které proběhly 18. října, se opoziční kandidát prohlásil za vítěze, i přes skutečnost, že oficiální výsledky nebyly Národní volební komisí (CENI) v tu chvíli vyhlášeny a CENI zároveň předem obvinil ze zmanipulování výsledků voleb ve prospěch současného prezidenta. Opoziční kandidát také vyzval vojáky, aby vyšli do ulic na obranu jeho vítězství. Od tohoto dne byla v hlavním městě Conakry zablokována doprava, obchody a domy zastaveny zátarasy. Došlo ke střetům mezi ozbrojenci a k útokům demonstrantů na policii. Až do vyhlášení výsledků volební komisí CENI byli obyvatelé vyzváni k neopouštění domovů. Vláda vyzvala armádu, aby asistovala policii a četnictvu s udržením pořádku.

Prozatímní výsledky byly vyhlášeny Národní volební komisí CENI 24. října a vítězem se podle nich stává dosavadní prezident Alpha Conde. Hned po vyhlášení výsledků následovaly násilné demonstrace, které měly za následek 25 mrtvých a mnoho zraněných. Nyní se již situace zklidňuje. Čeká se na potvrzení výsledků voleb Nejvyšším soudem.

Školní rok v Guineji

Ce texte n'est pas traduit en français.

Jak nyní probíhá školní rok v Guineji?

Následkem pandemie Covid došlo i v Guineji v rámci školní docházky k mnoha změnám. Nyní stále dobíhá školní rok 2019/2020 a nový školní rok 2020/2021 bude v Guineji začínat až v listopadu. Někteří žáci jsou již na prázdninách (jedná se o zkouškové ročníky tedy 6., 10. a 13.třídy), ostatní (všechny ostatní třídy kromě zkouškových) mají stále výuku a prázdniny by měli mít dva týdny od poloviny října do začátku listopadu. Dalším důvodem posunutí začátku školního roku jsou prezidentské volby, které se letos v Guineji konají a jejichž první kolo je plánováno na polovinu října 2020.

Podobně jako v jiných zemích i zde stále panuje poměrně značné riziko názaky Covidem. Školy příjímá různá opatření proti šíření koronaviru, jsou zásobeny dezinfekcí, teploměry a rouškami. Již v průběhu úplného uzavření škol na jaře byla zařazena i výuka online - přes rádio, televizi a internet.

Náš tým se také připravuje na nový školní rok. Podařilo se nám do Guineji dopravit cargo s balíčky pro adoptované děti, které budou dětem předány v průběhu focení, jakmile děti začnou chodit do školy.

Koronavirus v Guineji

Ce texte n'est pas traduit en français.

Aktuální situace v Guineji s ohledem na současnou pandemii: I v Guineji podobně jako u nás musely být uzavřené školy, byly pozastaveny mnohé provozovny, zakázáno shromažďování lidí nad 20 osob, uzavřeno letiště, omezen pohyb obyvatel, vyhlášeno povinné nošení roušek. Podobně jako v jiných zemích mají i v Guineji tato omezení zpomalující šíření choroby zásadní socio-ekonomický dopad. Pro chudou populaci, která nemá žádné úspory a žije ze dne na den, to znamená zvýšené riziko potravinové krize. Dodržování sociálního distancování je navíc často nemožné, rodiny jsou početné a často žije až deset osob v jedné či dvou místnostech.

V důsledku pandemie byla ohrožena i příprava dopisů a fotografií od adoptovaných dětí, ale našli jsme řešení, jak vše zvládnout, i když to bude pravděpodobně časově náročnější. Ochrana zdraví dětí i našich pracovníků je prioritou. Děti jsou svolávány na focení a paní dopisů po malých skupinách 5- 10 osob. Při příchodu do naší kanceláře je dětem zajištěna dezinfekce rukou, dostanou roušky, které jsme nakoupili pro všechny děti z Rizikového fondu a které si pak mohou děti odnést domů a používat je i v dalších dnech. Po zajištění těchto ochranných opatření mohou děti pracovat na dopisech a fotografií při dodržování povinné vzdálenosti dvou metrů mezi sebou.  Dárečky z České republiky bohužel nemohly být zatím doručeny, jsou bezpečně uchovány v naší kanceláři v Praze, a odvezeme je, jakmile to bude možné.

Pár fotografií z naší kanceláře v Guineji najdete v naší fotogalerii

Děkujeme všem adoptivním rodičům za jejich podporu dětí v Guineji, která je zejména v těchto dnech nesmírně důležitá.

Kurzy anglického jazyka pro vysokoškolské studenty

Ce texte n'est pas traduit en français.

V lednu 2020 se v Conakry v rámci Projektu adopce afrických dětí na dálku rozeběhly kurzy anglického jazyka pro studenty vysokých škol. Nedostatek znalosti anglického jazyka je jednou z překážek pro nalezení lepšího pracovního zařazení.

Iniciátorem a hlavním sponzorem je jeden z adoptivních rodičů Juraj Štubner, který Guineu v minulých měsících navšítivil již vícekrát v rámci služební cesty a mimojiné navštívil i své adoptované dítě, a také jeho kolega Adrián Darlea.

Kurzy budou probíhat pravidelně 3x týdně vždy 2 hodiny.Aby mohly kurzy probíhat po celý rok, potřebujeme zajistit další finanční prostředky pro nepřerušené pokračování. Pokud byste se rozhodli na tento projekt přispět, prosíme o zaslání daru na náš účet: 1953720001/5500, VS: 55555.

Více fotografií v naší galerii.

Děkujeme za podporu

tým pro-Contact

PF 2020 a informace

Ce texte n'est pas traduit en français.
Vážení adoptivní rodiče,

za celý náš tým Vám přejeme krásné vánoční svátky a v novém roce 2020
mnoho štěstí, zdraví a spokojenosti.

Děkujeme srdečně za veškerou  přízeň, kterou věnujete dětem v Guineji a
díky které dostávají šanci na lepší životní podmínky a přístup k
vzdělání. Adopce na dálku dětem otevírá dveře k lepšímu a
plnohodnotnějšímu životu a je pro ně opravdu  nedocenitelným darem.

Rádi bych Vás také informovali, že v současnosti naši koordinátoři v
Guineji dokončují s dětmi práce na nových fotografiích a dopisech.
Předpokládáme, že vše by mělo být hotové v průběhu ledna.

Děkujeme mnohokrát za pochopení a těším se na další spolupráci.

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte.

Se srdečnými pozdravy a přáním všeho nejlepšího,

tým pro-Contact
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Langue de page

Parrainé tout à l'heure: 722

A parrainer: 9

Connexion

Nom d'utilisateur:
Mot de passe:
S'enregistrer
Mot de passe oublié

Ecrivez-nous

Votre e-mail: