Adopce afrických dětí na dálku

Novinky

CIZINEC V CONAKRY

Reportáž z pobytu českého koordinátora Tomáše Pivody v Guineji, kde monitoruje průběh Projektu adopce afrických dětí na dálku (více fotografií na našem FB profilu:https://www.facebook.com/procontact.cz)

únor 2016

Posílám do éteru zase pár fotek z mise bílého cizince v Guineji. Většinu času trávím v kanceláři v rámci naší knihovny, kam průběžně chodí děti, které buď já nebo náčelník Simon fotíme....

ŽENSKÁ OBŘÍZKA V GUINEJI

Přidáváme se ke včerejšímu Mezinárodnímu dni nulové tolerance ženské obřízce.

7.2.2016

JEŠTĚ NĚCO K EBOLE A DALŠÍ ZÁŽITKY ČESKÉHO KOORDINÁTORA V GUINEJI

Reportáž z pobytu českého koordinátora Tomáše Pivody v Guineji, kde monitoruje průběh Projektu adopce afrických dětí na dálku (více fotografií na našem FB profilu:https://www.facebook.com/procontact.cz)

únor 2016

V Guineji máme 7 večer, 32 stupňů. Horkem ulepené dny trávím obvyklou koordinátorskou činností, focením dětí v knihovně, občasným cestováním do vzdálenějších škol, papírováním, kontrolou financí, dopisů, vysvědčení, řazením fotek do složek, ...

BĚŽNÝ DEN ČESKÉHO KOORDINÁTORA V GUINEJI

Reportáž z pobytu českého koordinátora Tomáše Pivody v Guineji, kde monitoruje průběh Projektu adopce afrických dětí na dálku (více fotografií na našem FB profilu:https://www.facebook.com/procontact.cz)

únor 2016

A co že tady mezitím děláme? Každý den jezdíme do naší Knihovny Járy Cimrmana ve čtvrti Lambanyi (čti Lambaň), kde obvykle probíhá několik aktivit najednou. Přicházejí sem děti, aby se vyfotily pro adoptivní rodiče a převzaly od nich obálky ...

PRVNÍ DOJMY Z GUINEJI

Reportáž z pobytu českého koordinátora Tomáše Pivody v Guineji, kde monitoruje průběh Projektu adopce afrických dětí na dálku (více fotografií na našem FB profilu: https://www.facebook.com/procontact.cz)

únor 2016

Naposledy jsem z Guineje odjížděl na začátku prosince 2013 a v tom samém prosinci 2013 se objevily v oblasti Guéckédou první případy eboly. Včera mi to obšírně popisoval v autě při cestě na křtiny příbuzné náš šéfkoordinátor (nově v této fun...

Český koordinátor v Guineji

Koncem minulého týdne odletěl náš koordinátor Tomáš Pivoda do Guineje na kontrolní návštěvu Projektu adopce afrických dětí na dálku. V Guineji bude monitorovat chod celého projektu a od dětí pro adoptivní rodiče přiveze aktuální informace - dopisy, obrázky, fotografie. Budeme Vám přinášet průběžné informace.

Příspěvky a více fotografií najdete i na našem FB profilu:https://www.facebook.com/procontact.cz/?fref=ts

PF 2016

Děkujeme všem příznivcům za podporu a do nového roku 2016 přejeme mnoho štěstí, zdraví a spokojenosti!

Těšíme se na další spolupráci.

tým pro-Contact

PODĚKOVÁNÍ A PF 2016

Vážení adoptivní rodiče,

za celý náš tým v České republice i Guineji Vám přejeme krásné vánoční  svátky a v novém roce 2016 mnoho štěstí, zdraví a spokojenosti.

Děkujeme srdečně za veškerou přízeň, kterou dětem v Guineji věnujete. Díky ní jsou jejich život bohatší o rozměry, které by jinak nikdy nepoznaly a dostávají šanci měnit těžké životní podmínky, ve kterých žijí. Přinášíte jim naději a světlo nejen o svátcích, ale každý den, a to je ten nejkrásnější dar, který lze věnovat.

O našem Projektu adopce afrických dětí na dálku nedávno, při příležitosti začátku nového školního roku a předávání školních pomůcek adoptovaným dětem, natočila a odvysílala krátkou reportáž i Guinejská televize RTG.

Přijměte, prosím, toto krátké video, kde jedna z adoptovaných dívek Souane Rosaline Haba, děkuje jménem všech dětí i Vám rodičům, jako malý dárek od našich guinejských přátel:https://www.youtube.com/watch?v=qJ66Q0UYZL8

Se srdečnými pozdravy a přáním všeho nejlepšího,

Tým pro-Contact, z.s.

https://www.facebook.com/procontact.cz/

Osvěta sexuálního života v rodinách adoptovaných dívek z Projektu adopce afrických dětí na dálku

Naši guinejští koordinátoři spustili za podpory lékařů, koordinátorů a rodičů vzdělávací program sexuální výchovy pro dívky. Program spočívající ve vzájemném dialogu, vzdělávání a pomoci se zaobírá sexuálním životem mladých afrických dívek, jejichž neinformovanost má mnohdy neblahé důsledky pro jejich životy, zdraví a budoucnost.

První fáze spočívá ve vysvětlení fyziologických a vývojových změn, ...

Činnost guinejského týmu v terénu

Díky pomoci adoptivních rodičů z Evropy chodí dnes stovky guinejských dětí v rámci Projektu adopce afrických dětí na dálku do školy a získává zdravotní péči.

Realizace projektu by nebyla možná bez nasazení našich místních guinejských koordinátorů, kteří pracují s dětmi v terénu. Od nového školního roku se tým guinejských koordinátorů rozrostl o nové posily a zároveň se přejmenoval na „Pro-Educati...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Jazyk stránek

Právě adoptováno: 625

K adoptování: 17

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo

Napište nám

Váš E-mail: