Adopce afrických dětí na dálku

Novinky

NAŠE AKTUÁLNÍ KORESPONDENČNÍ ADRESA

Vzhledem k určitým nejasnostem s adresou našeho sídla oznamujeme všem adoptivním rodičům, že naše aktuální a jediná adresa, na níž je nám možné posílat poštu, je Jugoslávská 659/11, Praha 2.
Na žádné jiné adrese (na dřívější adrese našeho sídla) nemáme již možnost poštu vyzvedávat a tyto zásilky se k nám tedy nedostanou.

Děkujeme za pochopení.
tým pro-Contact, o.s.

GUINEA - ZÁŘÍ 2009

Situace v Conakry je po krvavém potlačení demonstrace v pondělí 28.9.2009 nejistá. Více informací na:

http://zpravy.idnes.cz/guinej...icni_stf

ROSALINE SE UČÍ I DÍKY ŽÁKŮM Z FRENŠTÁTU

Přečtěte si o adoptované dívce a jejích adoptivních "rodičích". Článek vyšel na internetových stránkách www.denik.cz na Novojičínsku:

http://novojicinsky.denik.cz/zpravy...90914.html

PODPOŘTE TVOŘIVÉHO DUCHA AFRIKY

"Balika" (v západoafrickém nářečí Kissi znamená „děkuji“) je zahrnuto pod českým projektem Země pije vodu (Le sol absorbe l´eau).
Jedná se o DVD-Video s osmnácti animacemi a krátkým dokumentem z Guineje. Kromě tohoto DVD si nyní můžete koupit také sešit "Venkovské příběhy", což je soubor třinácti kreseb a příběhů ze skutečného života.

STUDENTI POMÁHAJÍ DĚTEM

Pestré barvy, vánoční nálada, hlasitý smích, rozzářené oči. To všechno se mísilo v přízemí budovy Gymnázia Nad Štolou ve středu 17. prosince 2008. V režii studentů se totiž právě zde konaly vánoční trhy. Ovšem celá tahle paráda začala &...

GUINEA - PROSINEC 2008

Koncem prosince 2008 se Guinea ocitla na začátku nové politické etapy. V pondělí 22.12. zemřel guinejský prezident Lansana Conté, který byl u moci od roku 1984. Podrobnosti naleznete v tomto článku: http://www.novinky.cz/clanek...armada.html (foto: zdroj BBC, AP)

VÁNOČNÍ PODĚKOVÁNÍ

Vážení a milí adoptivní rodiče,
blíží se čas Vánoc a je čas bilancovat, co nám přinesl již téměř uplynulý rok. A my Vám v tomto bilancování trochu pomůžeme. Za minulý rok jste podpořili děti, které žijí tisíce kilometrů od Vás na africkém kontinentu, které jste nikdy neviděli, možná ani neuvidíte, ale které Vás mají  za právoplatné členy své rodiny. Podpořili jste nejen finančně jejich vzdělání, ale zejména lidsky, morálně a právě za to jsme Vám nejen my, ale i jejich rodiny vděční. Bez Vás by byli ve světě, ve kterém žijí, ztraceni.
Přejeme Vám jménem celého našeho sdružení pro-Contact, o.s. krásné Vánoce a vše dobré v nastávajícím roce.
tým pro-Contact, o.s. 

NOVÝ BANKOVNÍ KÓD

Od pondělí 7.7. dochází ke změně v bankovním kódu našeho účtu. Číslo účtu před lomítkem zůstává stejné: 1953720001, ale kód banky se mění z 2400 na 5500.
Nové číslo účtu je tak nyní následovné: 1953720001/5500.
Důvodem je skutečnost, že 7.7. dochází k poslednímu kroku v právní fúze Raiffeisenbank a eBanky a od tohoto data Raiffeisenbank a eBanka budou vystupovat pod společným názvem Raiffeisenbank a budou využívat jednotný bankovní kód 5500.
Platby zasílané krátce po 7.7. na původní bankovní kód budou nicméně po určité přechodné období automaticky přesměrovány na nové číslo účtu.

SETKÁNÍ ADOPTIVNÍCH RODIČŮ

Na konci května a v průběhu června proběhlo v Brně, Zlíně a Praze setkání adoptivních rodičů za přítomnosti guinejského koordinátora Projektu adopce afrických dětí na dálku Benjamina Tonguina. Pan Tonguino adoptivní rodiče krátce seznámil s politickou situací v Guinejské republice, zvyky a tradicemi jednotlivých guinejských etnik a následně se věnoval popisu běžného života guinejských obyvatel a problémům s obstaráváním potravy, zdravotní péče a školního vzdělání. V závěru pak hovořil o svých zkušenostech z projektu adopce a o osobní motivaci, proč se tomuto projektu pomoci dětem začal věnovat. Během setkání se promítala krátká projekce záběrů z Guineje a rodiče měli možnost pokládat koordinátorovi své dotazy. Koordinátor Benjamin Tonguino se zde v ČR zúčastnil i dalších setkání v souvislosti s připravovaným projektem Pod africkým sluncem. Ve středu 18.6. odletěl zpět do rodné země.

"ZAJÍMAJÍ NÁS DĚTI AFRIKY"

V rámci doprovodného programu na « 48. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež – Zlín 2008 » se uskutečnil seminář "ZAJÍMAJÍ NÁS DĚTI AFRIKY" (a zároveň setkání adoptivních rodičů).
Seminář se konal v úterý 3.6. 2008 ve 13:00 v konferenčním salonku na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Adoptivní rodiče a další návštěvníci byli seznámeni s organizací projektu adopce zde v České republice i v Guineji. Tuto západoafrickou zemi a běžný život místních lidí pak účastníkům barvitě přiblížil guinejský koordinátor našeho sdružení Benjamin Tonguino. V rámci semináře byl veřejnosti také představen nový projekt s názvem "Pod Africkým sluncem", na jehož realizaci se podílí pořadatel festivalu společnost FilmFest, s.r.o. (www.zlinfest.cz) a občanské sdružení pro-Contact, o.s.  Projekt "Pod Africkým sluncem" zastřešuje již déletrvající projekt podpory afrických školáků (Projekt adopce afrických dětí na dálku) a připravovaný projekt výstavby školy v Guinejské republice. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Jazyk stránek

Právě adoptováno: 625

K adoptování: 17

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo

Napište nám

Váš E-mail: