Adopce afrických dětí na dálku

Novinky

VIDEO ZE ŠKOLNÍHO VÝLETU

Vážení adoptivní rodiče,

na stránkách si nyní můžete prohlédnout video se záznamem z jednodenního školního výletu. Výlet se uskutečnil v květnu minulého roku a zúčastnili se ho žáci ze školy Groupe Scolaire Odia Keita, kterou navštěvují i některé adoptované děti. Děti navštívily významná místa hlavního města Conakry: Národní muzeum, Fondis − Nadaci pro mezinárodní solidaritu, Palác lidu, Zahradu 2. října (velký, nedávno renovovaný park se spoustou atrakcí pro děti, který je častým cílem rodinných výletů) a Stadión 28. září. Video je k zhlédnutí v sekci fotogalerie nebo přímo na tomto odkazu:

http://www.pro-contact.cz/cs/page/view/video-skolni-vylet

PF 2010

Vážení a milí adoptivní rodiče, milí návštěvníci stránek,
rok s rokem se opět sešel. Můžeme bilancovat, co nám rok 2009 přinesl. Zamysleme se však nad tím, co přinesl adoptovaným dětem v Guineji. Přinesl jim další krůček blíže ke vzdělání, přinesl jim pocit, že mají někoho, kdo o jejich vzdělání stojí, kdo stojí o ně samotné. Celý svět se potýkal tento rok s krizí, guinejské děti se s krizí potýkají stále, nejen tento rok. A díky Vám tuto krizi a mnohdy nelehký dětský život mají zpestřen a dosahují lepší životní úrovně. A my Vám ústy těchto dětí i jejich rodin za Váš zájem děkujeme a těšíme se, že dětem zachováte přízeň i v roce 2010.

Váš tým pro-Contact, o.s. Česká republika a Guinea

zvonek

VERNISÁŽ A BESEDA O KENI

Rádi bychom Vás pozvali na vernisáž fotografií, kterou pořádají naši přátelé ze sdružení Fair, o.s.

Vernisáž výstavy fotografií Streetkids of Kenya a přednáška o Keni se uskuteční 22. prosince 2009 od 18:00 v restauraci THERAPY, Školská 30, Praha 1. Akci bude moderovat Bohumil Klepl a účast přislíbila velvyslankyně ČR v Keni paní Margita Fuchsová. Akce bude zahájena kulturním představením, poté řekne několik slov autor fotografií Tomáš Kroulík a koordinátorka Fair, o. s. Hana Hindráková. Následovat bude přednáška Karla Mezihoráka “Keňa očima dobrovolníka”.

NAŠE AKTUÁLNÍ KORESPONDENČNÍ ADRESA

Vzhledem k určitým nejasnostem s adresou našeho sídla oznamujeme všem adoptivním rodičům, že naše aktuální a jediná adresa, na níž je nám možné posílat poštu, je Jugoslávská 659/11, Praha 2.
Na žádné jiné adrese (na dřívější adrese našeho sídla) nemáme již možnost poštu vyzvedávat a tyto zásilky se k nám tedy nedostanou.

Děkujeme za pochopení.
tým pro-Contact, o.s.

GUINEA - ZÁŘÍ 2009

Situace v Conakry je po krvavém potlačení demonstrace v pondělí 28.9.2009 nejistá. Více informací na:

http://zpravy.idnes.cz/guinej...icni_stf

ROSALINE SE UČÍ I DÍKY ŽÁKŮM Z FRENŠTÁTU

Přečtěte si o adoptované dívce a jejích adoptivních "rodičích". Článek vyšel na internetových stránkách www.denik.cz na Novojičínsku:

http://novojicinsky.denik.cz/zpravy...90914.html

PODPOŘTE TVOŘIVÉHO DUCHA AFRIKY

"Balika" (v západoafrickém nářečí Kissi znamená „děkuji“) je zahrnuto pod českým projektem Země pije vodu (Le sol absorbe l´eau).
Jedná se o DVD-Video s osmnácti animacemi a krátkým dokumentem z Guineje. Kromě tohoto DVD si nyní můžete koupit také sešit "Venkovské příběhy", což je soubor třinácti kreseb a příběhů ze skutečného života.

STUDENTI POMÁHAJÍ DĚTEM

Pestré barvy, vánoční nálada, hlasitý smích, rozzářené oči. To všechno se mísilo v přízemí budovy Gymnázia Nad Štolou ve středu 17. prosince 2008. V režii studentů se totiž právě zde konaly vánoční trhy. Ovšem celá tahle paráda začala &...

GUINEA - PROSINEC 2008

Koncem prosince 2008 se Guinea ocitla na začátku nové politické etapy. V pondělí 22.12. zemřel guinejský prezident Lansana Conté, který byl u moci od roku 1984. Podrobnosti naleznete v tomto článku: http://www.novinky.cz/clanek...armada.html (foto: zdroj BBC, AP)

VÁNOČNÍ PODĚKOVÁNÍ

Vážení a milí adoptivní rodiče,
blíží se čas Vánoc a je čas bilancovat, co nám přinesl již téměř uplynulý rok. A my Vám v tomto bilancování trochu pomůžeme. Za minulý rok jste podpořili děti, které žijí tisíce kilometrů od Vás na africkém kontinentu, které jste nikdy neviděli, možná ani neuvidíte, ale které Vás mají  za právoplatné členy své rodiny. Podpořili jste nejen finančně jejich vzdělání, ale zejména lidsky, morálně a právě za to jsme Vám nejen my, ale i jejich rodiny vděční. Bez Vás by byli ve světě, ve kterém žijí, ztraceni.
Přejeme Vám jménem celého našeho sdružení pro-Contact, o.s. krásné Vánoce a vše dobré v nastávajícím roce.
tým pro-Contact, o.s. 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Jazyk stránek

Právě adoptováno: 552

K adoptování: 6

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo

Napište nám

Váš E-mail: