Adopce afrických dětí na dálku

Novinky

CENA PRO PRO-CONTACT V SOUTĚŽI KALENDÁŘ ROKU

Charitativní kalendář "Guinée, mon amour", který naše sdružení vydalo v minulém roce, získal 2. cenu v souteži Kalendář roku 2012, kterou tradičně vyhlašuje Kolegium Typografie se společností M.I.P. Group. Cena byla udělana v kategorii Vyjádření sociální role. Velmi si ocenění vážíme a děkujeme všem, kteří se na přípravě kalendáře podíleli a umožnili jeho vznik. Cenu osobně převzali při slavnostním vyhlášení výsledků 22.3. v Národním technickém muzeu hlavní autoři: manželé Radka a David Ondráčkovi a předsedkyně sdružení Rut Schreiberová. Výtěžek z prodeje je určen na podporu připravovaného zdravotního centra pro guinejské děti v hlavním městě Conakry. Poslední výtisky jsou k zakoupení v našem e-shopu.

OCENĚNÍ NEJLEPŠÍCH STUDENTŮ

V rámci listopadové cesty koordinátora za adoptovanými dětmi do Guineji zorganizoval český koordinátor David Lachout společně s guinejskými kolegy ocenění nejlepších studentů v rámci Projektu adopce afrických dětí na dálku. Náš tým vybral několik dětí s výbornými studijními výsledky a ty pak před všemi ostatními na dvoře jedné ze škol ocenil předáním drobných symbolických dárečků. Cílem bylo především podpořit děti v jejich snaze a úsilí, které studiu věnují; ukázat jim i takto symbolicky význam školního vzdělání a nabytých vědomostí. Dárky osobně předával pan David Rožek, adoptivní rodič, který v listopadu během pobytu českého koordinátora absolvoval navštěvu Guineji a své adoptivní dcerky.

Reportáž adoptivního rodiče z návštěvy Guineje

V listopadu roku 2011, během poslední pracovní cesty koordinátora Davida Lachouta, jsem měl tu vynikající možnost spojit svůj pracovní pobyt v Africe s návštěvou mého sponzorovaného dítka v Guineji. Musím uznat, že zprvu jsem příliš nevěřil, že se podaří podobný nápad realizovat, ale díky vysokému nasazení a empatii s koordinátory z pro-Contactu se mi podařilo doprováze...

PRO-CONTACT V POŘADU SAMA DOMA

Zástupkyně pro-Contactu hovořila 11. října v pořadu Sama doma o Projektu adopce afrických dětí na dálku a o charitativním kalendáři Guinée, mon amour. Záznam můžete zhlédnout zde, čas 44:11: http://samadoma.ceskatelevize.cz/article.asp?id=807

ROZHOVOR S ADOPTIVNÍMI RODIČI V PRAŽSKÉM DENÍKU

Na tomto odkazu si můžete přečíst rozhovor s adoptivními rodiči dívenky z Guineji, který poskytli na setkání adoptivních rodičů v kině Světozor 22.10. Pražskému deníku: http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/maji-dva-kluky-proto-adoptovali-holku20111025.html

CHARITATIVNÍ KALENDÁŘ NA POMOC GUINEJSKÝM DĚTEM POKŘTILA ALICE NELLIS A PODPOŘIL VOJTA KOTEK

V sobotu 22.října 2011 proběhlo v pražském kině Světozor setkání adoptivních rodičů a zároveň křest charitativního kalendáře pro rok 2012 „Guinée, mon amour“ občanského sdružení pro-Contact.

Během setkání se s rodiči o své zkušenosti s prací na Projektu adopce afrických dětí na dálku v Guineji podělily jeho koordinátorky Rut Schreiberová a Radka Ondráčková.  Besedy se zúčastnil i David Ondráčka, ředitel Transparency International, který v květnu 2011 absolvoval cestu do Guineji spolu s manželkou Radkou.

Účastníci setkání měli v průběhu odpoledne také možnost zhlédnout video z kontrolní cesty českých koordinátorů do Guineji a tematicky zaměřený film „Do Conakry přijde déšť“.

Vyvrcholením večera byl křest charitativního kalendáře 2012 "Guinée, mon amour". Kmotrou kalendáře se stala filmová režisérka Alice Nellis a projekt podpořili také Vojta Kotek a Zdeňka Žádníková Volencová, která celou akci moderovala. Alice Nellis uvedla: „Základní zdravotní péče a přístup ke vzdělání je prvním krokem, který může africkým dětem pomoci nikoliv jen jednorázově a pro daný okamžik, ale hlavně do budoucnosti. Afriku musí zachránit sami Afričané. Ale my jim přitom můžeme pomoci. Jedna z možností je adopce na dálku. Podporou a záštitou jednoho konkrétního dítěte může člověk ovlivnit život celé další generace."

Kalendář nabízí řadu pozoruhodných dokumentárních fotografií a autentických textů, zachycujících život  a zvyky zdejších obyvatel. Je určen jako dárek pro české adoptivní rodiče a symbolické poděkování za jejich zájem o pomoc nejchudším dětem Afriky. Adoptivní rodiče ho dostali na setkání zdarma či za dobrovolný příspěvek. Ti, kteří se setkání nemohli zúčasnit, mají možnost objednat si ho zdarma či za dobrovolný příplatek přes e-shop: http://www.pro-contact.cz/cs/shop/category/view/kalendar. Přes e-shop si mohou kalendář zakoupit i všichni ostatní zájemci o tento nádherný výtisk. Výtěžek z prodeje je určen na podporu zdravotní péče o guinejské děti, konkrétně na vybavení nového zdravotního centra v Conakry.


Občanské sdružení pro-Contact během setkání představilo i další připravované rozvojové projekty, určené nejpotřebnějším guinejským rodinám. Jedná se především o zřizování chráněných řemeslných dílen pro zdravotně handicapované a mladé ženy bez možnosti dovzdělání se, otevření knihovny v hlavním městě a podporu sirotčince ve vnitrozemí.

PRO-CONTACT V POŘADU NAD VĚCÍ

Ve středu 7.9. od 23hod byly dvě zástupkyně našeho sdružení hosty Jany Klusákové na Radiožurnálu v pořadu Nad věcí. Záznam z vysílaní si můžete poslechnout zde: http://www.rozhlas.cz/default/default/rnp-player-2.php?id=2429817&drm=

Jak účinně pomáhat Africe?

Vážení adoptivní rodiče a milí přátelé, v sobotním vydání (6.8.2011) Lidových novin vyšel rozhovor ředitelky české pobočky UNICEF paní Pavly Gomby, v němž se mimo jiné nechvalně vyjadřuje k problematice tzv. adopcí na dálku. Dovolili jsme si do redakce LN zaslat naší reakci, který byla zveřejněna v dnešním, čtvrtečním vydání (11.8.2011). Celou reakci v nekrácené podobě si můžete přečíst i zde, kliknutím na nadpis článku. tým pro-Contact, o.s.

Návrat koordinátorky z Guineje

V neděli 5.6. se vrátila naše koordinátorka Radka Ondráčková z Guineje z kontrolní návštěvy Projektu adopce afrických dětí na dálku. V Guineji stravila jeden měsíc, během kterého monitorovala chod celého projektu. Od dětí přivezla pro adoptivní rodiče aktuální informace - dopisy, obrázky, fotografie. Na cestě Radku doprovázel i její manžel David Ondráčka (ředitel Transparency International, ČR http://www.transparency.cz/), který si pobyt hradil z vlastních nákladů. Spolu s manželem se přímo v Conakry stali i oni adoptivními rodiči holčičky Christine Haba.

Veškeré materiály od dětí připravujeme nyní k distribuci, o podrobnostech budeme adoptivní rodiče informovat e-mailem.

Světový den boje proti malárii - 25.dubna 2011

Na pondělí 25. dubna připadá Světový den boje proti malárii. Světový den boje proti malárii byl vyhlášen na 60. zasedání Světového zdravotnického shromáždění v květnu roku 2007 a  připomíná celosvětové úsilí zajištění efektivní kontroly malárie.

Malárie je parazitické onemocnění, které se vyskytuje ve více než stovce zemí světa, a to hlavně v tropech. Do lidského těla se dostává bodnutím moskytů. Univerzální očkování neexistuje, ale při včasném nasazení účinné medikace, je léčitelné. Ročně se nakazí více než 500 miliónů lidí především z rozvojových zemí a více než 1 milion na následky této nemoci umírá (90% v Africe). Takřka každých třicet vteřin tato nemoc zabije ve světě jedno dítě.

Tímto bychom rádi poděkovali našim adoptivním rodičům a sponzorům, díky jejichž pomoci se daří u několika stovek guinejských dětí těm nejhorším následkům tohoto onemocnění předcházet. Rodiny žijí v těžkých podmínkách a nemají finanční prostředky na zajištění lékařské péče. Prostředky z Rizikového fondu (více informací zde: http://www.pro-contact.cz/cs/page/view/vase-dotazy) však adoptovaným dětem zajišťují včasnou diagnostiku a následující léčbu.

Výskyt malárie v některých zemí - počet případů na 100 000 obyvatel:

1. Guinea 75 386

2. Botswana 48 704

3. Burundi 48 098

4. Zambie 34 204

5. Malawi 25 948

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Jazyk stránek

Právě adoptováno: 625

K adoptování: 17

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo

Napište nám

Váš E-mail: