Adopce afrických dětí na dálku

Novinky

UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Ve čtvrtek 5.7. skončila pro adoptované dětí v Guineji školní docházka a začaly jim velké tříměsíční prázdniny. Děti přišly za doprovodu rodičů, aby si vyslechly závěrečná hodnocení. Učitelé neopomenuli zdůraznit význam vzdělání jako největší dar, který lze dětem zanechat, a vyzývali rodiče, aby i v průběhu prázdnin dbali na jejich školní přípravu. V mnohých školách se pak děti rozloučily tancem za zvuků guinejské hudby.

OTEVŘENÍ KNIHOVNY V GUINEJI

V průběhu květnové mise českých koordinátorek, Lenky Huberové a Evy Josefíkové, v Guineji byla otevřena nová knihovna pro adoptované děti ve čtvrti na předměstí hlavního města Conakry, kde převážná většina adoptovaných dětí žije. V posledních měsících se nám díky darům od Francouzského institutu v Praze, Francouzského lycea v Praze a od jednotlivců především z řad adoptivních rodičů podařilo vytvořit početnou sbírku francouzských knih a učebnic, které jsme postupně přepravili do Guineje. Jakákoliv literatura je tam velmi nedostatková anebo pro většinu populace finančně nedostupná. Nově připravovaná knihovna poskytne guinejským dětem a studentům nenahraditelné zdroje ke studiu a obohacení.

S laskavým souhlasem pana Svěráka jsme se rozhodli knihovnu pojmenovat po J. Cimrmanovi, na počest pana Smoljaka a celého Divadla Járy Cimrmana, kteří při zakládání sdružení byli velmi nápomocní. Slavnostní otevření s proslovem a poděkováním proběhlo ve čtvrtek 17.5. Účast byla početná. Více fotografií je ke zhlédnutí v naší fotogalerii.

NÁVRAT KOORDINÁTOREK Z GUINEJE

V neděli 3.6. se vrátily naše koordinátorky, Lenka Huberová a Eva Josefíková, z Guineje z kontrolní návštěvu Projektu adopce afrických dětí na dálku. V Guineji strávily jeden měsíc, během kterého monitorovaly chod celého projektu. Od dětí  pro adoptivní rodiče přivezly aktuální informace - dopisy, obrázky, fotografie. Výjezd byl opět realizován za podpory letecké společnosti Brussels Airlines www.brusselsairlines.com/en_cz/, předního specialisty na africký kontinent s dlouholetou tradicí.

Záběry z květnové mise českých koordinátorek neleznete ve fotogalerii.

tým pro-Contact, o.s.

CENA PRO PRO-CONTACT V SOUTĚŽI KALENDÁŘ ROKU

Charitativní kalendář "Guinée, mon amour", který naše sdružení vydalo v minulém roce, získal 2. cenu v souteži Kalendář roku 2012, kterou tradičně vyhlašuje Kolegium Typografie se společností M.I.P. Group. Cena byla udělana v kategorii Vyjádření sociální role. Velmi si ocenění vážíme a děkujeme všem, kteří se na přípravě kalendáře podíleli a umožnili jeho vznik. Cenu osobně převzali při slavnostním vyhlášení výsledků 22.3. v Národním technickém muzeu hlavní autoři: manželé Radka a David Ondráčkovi a předsedkyně sdružení Rut Schreiberová. Výtěžek z prodeje je určen na podporu připravovaného zdravotního centra pro guinejské děti v hlavním městě Conakry. Poslední výtisky jsou k zakoupení v našem e-shopu.

OCENĚNÍ NEJLEPŠÍCH STUDENTŮ

V rámci listopadové cesty koordinátora za adoptovanými dětmi do Guineji zorganizoval český koordinátor David Lachout společně s guinejskými kolegy ocenění nejlepších studentů v rámci Projektu adopce afrických dětí na dálku. Náš tým vybral několik dětí s výbornými studijními výsledky a ty pak před všemi ostatními na dvoře jedné ze škol ocenil předáním drobných symbolických dárečků. Cílem bylo především podpořit děti v jejich snaze a úsilí, které studiu věnují; ukázat jim i takto symbolicky význam školního vzdělání a nabytých vědomostí. Dárky osobně předával pan David Rožek, adoptivní rodič, který v listopadu během pobytu českého koordinátora absolvoval navštěvu Guineji a své adoptivní dcerky.

Reportáž adoptivního rodiče z návštěvy Guineje

V listopadu roku 2011, během poslední pracovní cesty koordinátora Davida Lachouta, jsem měl tu vynikající možnost spojit svůj pracovní pobyt v Africe s návštěvou mého sponzorovaného dítka v Guineji. Musím uznat, že zprvu jsem příliš nevěřil, že se podaří podobný nápad realizovat, ale díky vysokému nasazení a empatii s koordinátory z pro-Contactu se mi podařilo doprováze...

PRO-CONTACT V POŘADU SAMA DOMA

Zástupkyně pro-Contactu hovořila 11. října v pořadu Sama doma o Projektu adopce afrických dětí na dálku a o charitativním kalendáři Guinée, mon amour. Záznam můžete zhlédnout zde, čas 44:11: http://samadoma.ceskatelevize.cz/article.asp?id=807

ROZHOVOR S ADOPTIVNÍMI RODIČI V PRAŽSKÉM DENÍKU

Na tomto odkazu si můžete přečíst rozhovor s adoptivními rodiči dívenky z Guineji, který poskytli na setkání adoptivních rodičů v kině Světozor 22.10. Pražskému deníku: http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/maji-dva-kluky-proto-adoptovali-holku20111025.html

CHARITATIVNÍ KALENDÁŘ NA POMOC GUINEJSKÝM DĚTEM POKŘTILA ALICE NELLIS A PODPOŘIL VOJTA KOTEK

V sobotu 22.října 2011 proběhlo v pražském kině Světozor setkání adoptivních rodičů a zároveň křest charitativního kalendáře pro rok 2012 „Guinée, mon amour“ občanského sdružení pro-Contact.

Během setkání se s rodiči o své zkušenosti s prací na Projektu adopce afrických dětí na dálku v Guineji podělily jeho koordinátorky Rut Schreiberová a Radka Ondráčková.  Besedy se zúčastnil i David Ondráčka, ředitel Transparency International, který v květnu 2011 absolvoval cestu do Guineji spolu s manželkou Radkou.

Účastníci setkání měli v průběhu odpoledne také možnost zhlédnout video z kontrolní cesty českých koordinátorů do Guineji a tematicky zaměřený film „Do Conakry přijde déšť“.

Vyvrcholením večera byl křest charitativního kalendáře 2012 "Guinée, mon amour". Kmotrou kalendáře se stala filmová režisérka Alice Nellis a projekt podpořili také Vojta Kotek a Zdeňka Žádníková Volencová, která celou akci moderovala. Alice Nellis uvedla: „Základní zdravotní péče a přístup ke vzdělání je prvním krokem, který může africkým dětem pomoci nikoliv jen jednorázově a pro daný okamžik, ale hlavně do budoucnosti. Afriku musí zachránit sami Afričané. Ale my jim přitom můžeme pomoci. Jedna z možností je adopce na dálku. Podporou a záštitou jednoho konkrétního dítěte může člověk ovlivnit život celé další generace."

Kalendář nabízí řadu pozoruhodných dokumentárních fotografií a autentických textů, zachycujících život  a zvyky zdejších obyvatel. Je určen jako dárek pro české adoptivní rodiče a symbolické poděkování za jejich zájem o pomoc nejchudším dětem Afriky. Adoptivní rodiče ho dostali na setkání zdarma či za dobrovolný příspěvek. Ti, kteří se setkání nemohli zúčasnit, mají možnost objednat si ho zdarma či za dobrovolný příplatek přes e-shop: http://www.pro-contact.cz/cs/shop/category/view/kalendar. Přes e-shop si mohou kalendář zakoupit i všichni ostatní zájemci o tento nádherný výtisk. Výtěžek z prodeje je určen na podporu zdravotní péče o guinejské děti, konkrétně na vybavení nového zdravotního centra v Conakry.


Občanské sdružení pro-Contact během setkání představilo i další připravované rozvojové projekty, určené nejpotřebnějším guinejským rodinám. Jedná se především o zřizování chráněných řemeslných dílen pro zdravotně handicapované a mladé ženy bez možnosti dovzdělání se, otevření knihovny v hlavním městě a podporu sirotčince ve vnitrozemí.

PRO-CONTACT V POŘADU NAD VĚCÍ

Ve středu 7.9. od 23hod byly dvě zástupkyně našeho sdružení hosty Jany Klusákové na Radiožurnálu v pořadu Nad věcí. Záznam z vysílaní si můžete poslechnout zde: http://www.rozhlas.cz/default/default/rnp-player-2.php?id=2429817&drm=

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Jazyk stránek

Právě adoptováno: 552

K adoptování: 6

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo

Napište nám

Váš E-mail: