Adopce afrických dětí na dálku

Novinky

Z DENÍKU ČESKÉ KOORDINÁTORKY V GUINEJI

Milí přátelé, přinášíme Vám první část vyprávění z deníčku české koordinátorky Báry Štorkové, která je od začátku listopadu v Guineje na pravidelné návštěvě a koordinaci Projektu adopce afrických dětí na dálku. Vyprávění jsme ponechali v nezměněné autentické podobě, aby vám co nejvíce přiblížilo místní prostředí a život tamních lidí. tým pro-Contact, o.s.

 

ČESKÁ KOORDINÁTORKA V GUINEJI

Vážení adoptivní rodiče, rádi bychom vám předali pozdravy z Guineji od naší koordinátorky Báry Štorkové, která je již několik dní u adoptovaných dětí na kontrolní návštěvě Projektu adopce afrických dětí na dálku. Stráví tam celkem jeden měsíc, během kterého bude monitorovat chod celého projektu ve dvou lokalitách - v hlavním městě Conakry a ve vnitrozemí, ve městě Kissidougou. Bára a naši guinejští koordinátoři již zakoupili dětem dárečky, nyní je postupně všechny vyfotografují, předají vaše zásilky a pomohou dětem s přípravou dopisů a obrázků pro vás. Přejeme jim co nejlepší podmínky pro práci a Vám děkujeme za podporu, bez které by tento projekt pomoci dětem nemohl existovat. váš tým pro-Contact, o.s.

ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU V GUINEJI

Ve středu 3. října se opět otevřely dveře škol v Guineji a pro všechny adoptované děti z Projektu adopce afrických dětí na dálku tak začal nový školní rok. Od našich guinejských koordinátorů děti dostaly vše potřebné ke studiu - nové uniformy a školní pomůcky. Přejeme jim ve studiu co nejvíce úspěchů a především děkujeme všem adoptivním rodičům, kteří jejich školní vzdělání umožňují. tým pro-Contact, o.s.

AKUTNÍ POTŘEBA ADOPCE

Milí přátelé, některé již déle adoptované děti přišly nyní o své původní adoptivní rodiče a potřebují co nejdříve najít rodiče nové, jinak budou muset přerušit školní docházku. Neradi bychom je připravili o naději na lepší budoucnost, která jim byla již jednou dána. Budeme moc rádi, pokud se rozhodnete tyto děti podpořit.  Všechny je najdete v sekci "Děti k adoptování". Děkujeme. Tým pro-Contact

Městské divadlo Zlín podpoří projekt výstavby školy

Městské divadlo Zlín připravilo letos v září k premiéře hru mladé německé dramatičky Ingrid Lausundové BENEFICE aneb Zachraň si svého Afričana. Tato komedie si bere na paškál klišé a nedokonalosti neprofesionálních charitativních akcí. Ptá se, proč vůbec lidé a jací lidé dělají charitu. A současně zdůrazňuje, že kvalitně a profesionálně pořádané charitativní akce mají velký smysl a má cenu je podporovat.
Ve hře je zároveň důrazně napsáno, že inscenace sama by měla přispívat na nějaký reálný projekt.

Dramatrug inscenace se rozhodl pro spolupráci s naším občanským sdružením a podporu projektu Pod africkým sluncem - výstavba školy v Guinejské republice: http://www.pro-contact.cz/cs/page/view/zalozeni-skol-v-guineji

Premiéra inscenace se uskuteční již tuto sobotu 15. 9. 2012 v 19:00 ve Studiu Z Městského divadla Zlín. Více informací o spolupráci a připravované hře naleznete přímo na stránkách divadla: http://www.divadlo.zlin.cz/article/156105.nova-komedie-benefice-pomuze-projektu-pod-africkym-sluncem/


Srdečně Městskému divadlu Zlín děkujeme a přejeme úspěšnou premiéru!

PRO-CONTACT V BEROUNĚ

V neděli 2. září od 10hod bude mít naše sdružení stánek na Husově náměstí v Berouně v rámci akce JILL EXPO - Mluvme spolu, kterou pořádá jazyková škola Jill. Dětem i jejich rodičům představíme náš Projekt adopce afrických dětí na dálku, v rámci kterého nejen umožní dětem chodit do školy, ale mohou si díky znalosti cizích jazyků dopisovat s kamarády z druhého konce světa. Přijďte nás navštívit!

PRO-CONTACT V POŘADU DOBRÉ RÁNO

Zástupkyně pro-Contactu hovořila 17. srpna v pořadu Dobré ráno o Projektu adopce afrických dětí na dálku. Záznam můžete zhlédnout zde, v obsahu pořadu stačí kliknout na "Adopce afrických dětí", jsou tam celkem 3 vstupy (v pořadí 8., 14. a 19. vstup) : http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/312292320120076/video/

NEVŠEDNĚ VŠEDNÍ DEN V CONAKRY

Reportáž české koordinátorky Lenky Huberové z květnové mise za adoptovanými dětmi do Guineje:

 

I přestože jsem zvyklá v pracovním týdnu vstávat okolo šesté, Guinejské podnebí mě dřív jak v sedm prostě neprobudí. I v květnu, na rozdíl od České republiky, slunce dřív jak v šest nevychází. Takže vstávat do tmy? Ne, to se přece nevyplatí.  Ještě v podvědomí si uvědomuji, jak mě moskytiéra lechtá...

UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Ve čtvrtek 5.7. skončila pro adoptované dětí v Guineji školní docházka a začaly jim velké tříměsíční prázdniny. Děti přišly za doprovodu rodičů, aby si vyslechly závěrečná hodnocení. Učitelé neopomenuli zdůraznit význam vzdělání jako největší dar, který lze dětem zanechat, a vyzývali rodiče, aby i v průběhu prázdnin dbali na jejich školní přípravu. V mnohých školách se pak děti rozloučily tancem za zvuků guinejské hudby.

OTEVŘENÍ KNIHOVNY V GUINEJI

V průběhu květnové mise českých koordinátorek, Lenky Huberové a Evy Josefíkové, v Guineji byla otevřena nová knihovna pro adoptované děti ve čtvrti na předměstí hlavního města Conakry, kde převážná většina adoptovaných dětí žije. V posledních měsících se nám díky darům od Francouzského institutu v Praze, Francouzského lycea v Praze a od jednotlivců především z řad adoptivních rodičů podařilo vytvořit početnou sbírku francouzských knih a učebnic, které jsme postupně přepravili do Guineje. Jakákoliv literatura je tam velmi nedostatková anebo pro většinu populace finančně nedostupná. Nově připravovaná knihovna poskytne guinejským dětem a studentům nenahraditelné zdroje ke studiu a obohacení.

S laskavým souhlasem pana Svěráka jsme se rozhodli knihovnu pojmenovat po J. Cimrmanovi, na počest pana Smoljaka a celého Divadla Járy Cimrmana, kteří při zakládání sdružení byli velmi nápomocní. Slavnostní otevření s proslovem a poděkováním proběhlo ve čtvrtek 17.5. Účast byla početná. Více fotografií je ke zhlédnutí v naší fotogalerii.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Jazyk stránek

Právě adoptováno: 757

K adoptování: 13

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo

Napište nám

Váš E-mail: