Adopce afrických dětí na dálku

Novinky

ŽIVOT V KISSIDOUGOU

Projekt adopce afrických dětí na dálku pomáhá dětem ve dvou guinejských lokalitách – v hlavním městě Conakry a ve vnitrozemském Kissidougou. V našich příspěvcích se častěji objevují reportáže z hlavního města především z důvodu komplikovanějších pracovních podmínek pro guinejské koordinátory ve vnitrozemí (přístup na internet, elektřina…). Více informací Vám tak můžeme zprostředkovat vždy v rámci ...

"Guinea je zelená a život v ní hodně intenzivní"

Tomáš Pivoda, koordinátor našeho Projektu adopce afrických dětí na dálku v Guineji, byl v neděli 15.6. hostem v Českém rozhlase na Radiu Wave.

Poslechněte si Tomášovo poutavé vyprávění o Guineji, o životě v ulicích hlavního města i na venkově, o africké svatbě, škole, guinejských jazycích i Projektu adopce afrických dětí na dálku: http://www.rozhlas.cz/radiowave/casablanca/_zprava/tomas-pivoda-guinea-je-zelena-a-zivot-v-ni-hodne-intenzivni--1363379

16.6.2014

Psaní dopisů adoptivním rodičům

Reportáž českého koordinátora Davida Lachouta z návštěvy dětí z Projektu adopce afrických dětí na dálku, Guinea

27.5.2014

Nejčastějším problémem, se kterým se při práci v Africe setkávám – a nejinak je tomu v Guinei pro pro-Contact – je „konflikt“ dvou stále z velké části odlišných světů: Evropy – či chcete-li západního světa – a Afriky. Tuto hranici, na které se stýkají odlišné mentality, kultury, představy o světě, přístupu k životu, priority a vlastnosti nás samých, lze nalézt v každém aspektu také naší práce v Gu...

Setkání (nejen) adoptivních rodičů

V sobotu 24.května 2014 proběhlo v pražském kině Světozor další ze společných setkání adoptivních rodičů.

Fungování Projektu adopce afrických dětí na dálku v Guineji a běžný život tamních lidí a dětí přiblížil účastníkům koordinátor Tomáš Pivoda a adoptivní rodič David Rožek, který svou dcerku v Guineji již dvakrát osobně navštívil.

V průběhu setkání byly promítány videoreportáže a fotografie z cest za adoptovanými dětmi a na závěr se dostalo i na dotazy adoptivních rodičů.

V následujících dnech bude zveřejněn na našich stránkách videozáznam z celé akce.

Děkujeme všem rodičům za milé setkání a těšíme se opět na shledání na nějaké další akci.

tým pro-Contact, o.s.

Guinea 2011 - 2014

Reportáž českého koordinátora Davida Lachouta z jeho návštěvy Guineji v rámci Projektu adopce afrických dětí na dálku

21.5.2014

S Pro-Contactem jsem byl v Guinei naposledy v roce 2011, mám tedy jistou možnost srovnání, k jakýmže změnám zde mezitím došlo. Guinea není ani zdaleka takový ekonomický dravec, jako je většina ostatních afrických zemí. V regionu západní Afriky není výjimkou ani růst pře...

Foceni adoptovaných dětí, květen 2014

Reportáž českého koordinátora Davida Lachouta z návštěvy dětí z Projektu adopce afrických dětí na dálku, Guinea

17.5.2014

V těchto dnech je naší největší starostí v Conakry nafocení všech adoptovaných ratolestí. Naposledy jsem byl v Guinei v roce 2011, mám tedy možnost jistého srovnání. A věřte nebo ne, všechny děti vyrostly J. Vzpomněl jsem si na nespočet tetek a strýců, kteří mě celé mé dospívání častovali zcela jistě ob...

Cesta do Guinei, aneb boj s ebolou na africký způsob

Reportáž českého koordinátora Davida Lachouta z Guinei, květen 2014

Do Guinei jsem zavítal již podruhé. Předtím jsem v rámci svých povinností navštívil také Mali a Senegal. Celá cesta byla, a dosud stále je, ovlivněna událostí, která významně postihla nemalou část západní Afriky a o které se referovalo také v českých médiích. Ta zůstala věrná své politice psát o afrických událostech takřka výhrad...

První dny českého koordinátora Davida Lachouta v Conakry, květen 2014

Projekt adopce afrických dětí na dalku
David Lachout, Conakry. 8.5.2014

První dny „kontrolních cest“ do Guinei jsou si velmi často podobné. Veliké vítání, někdy i lehce emotivní, z všudypřítomného Ça va ?, tedy Jak se daří, jak se máš? by se jednomu zatočila hlava, pokud by měl pokaždé hned odpovědět.

Byť to vždy očekáváte, horké dusno, nebo spíš dusné horko – těžko v té výhni říct, co je co –...

Adoptivní rodič David Rožek o svém pobytu v Guineji

Minulý týden v datech 26.4. - 2.5. jsem strávil v Guineji, Conakry a měl tak možnost osobně navštívit nejen svou adoptivní dceru, seznámit se s její rodinou, životem, školou a kamarády, ale také poznat aktivity organizace pro-Contact, knihovnu, kterou postupně rozvíjí a seznámit se se všemi koordinátory a jejich prací přímo v terénu.

Rád bych vyjádřil velký dík všem, kteří se na tomto projektu podílejí, protože na místě v kontrastu s realitou místního života je velmi patrné, že je zde odveden velký kus práce, která pro mnoho dětí znamená lepší budoucnost a konkurenceschopnost na trhu práce. Projekt se snaží lokálně zmenšovat vysoké rozdíly mezi bohatými a chudými, kteří se již v dětském věku musí namísto radovánek zaobírat prací, nebo prodejem.

Měl jsem na vlastní oči možnost spatřit štěstí dětí a vděčnost jejich rodin, že mohou díky projektu navštěvovat školu a do našeho českého prostředí si odnáším hluboké zážitky z této návštěvy a také velmi děkuji všem, co se na projektu Pro-Contact podílejí. Rád bych také poděkoval všem adoptivním rodičům za jejich podporu, bez které by projekt nemohl existovat.

Zdraví, David Rožek

Český koordinátor David Lachout v Guineji, květen 2014

Český koordinátor David Lachout (na fotce uprostřed) dorazil koncem minulého týdne do Guineje na kontrolní návštěvu Projektu adopce afrických dětí na dálku.

Během svého měsíčního pobytu bude v hlavním městě Conakry a v 600km vzdáleném Kissidougou monitorovat chod celého projektu.

Od dětí přiveze pro adoptivní rodiče aktuální informace - dopisy, obrázky, fotografie.

První den po příletu strávil společně s adoptivními rodiči (na fotce po stranách) dívenky Fanty Inapoqui, kteří do Guineji zavítali na několikadenní pobyt. Se svými zážitky se s Vámi podělí i na chystaném setkání adoptivních rodičů 24. května.

6.5.2014

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Jazyk stránek

Právě adoptováno: 625

K adoptování: 17

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo

Napište nám

Váš E-mail: