Adopce afrických dětí na dálku

CHARITATIVNÍ KALENDÁŘ NA POMOC GUINEJSKÝM DĚTEM POKŘTILA ALICE NELLIS A PODPOŘIL VOJTA KOTEK

V sobotu 22.října 2011 proběhlo v pražském kině Světozor setkání adoptivních rodičů a zároveň křest charitativního kalendáře pro rok 2012 „Guinée, mon amour“ občanského sdružení pro-Contact.

Během setkání se s rodiči o své zkušenosti s prací na Projektu adopce afrických dětí na dálku v Guineji podělily jeho koordinátorky Rut Schreiberová a Radka Ondráčková.  Besedy se zúčastnil i David Ondráčka, ředitel Transparency International, který v květnu 2011 absolvoval cestu do Guineji spolu s manželkou Radkou.

Účastníci setkání měli v průběhu odpoledne také možnost zhlédnout video z kontrolní cesty českých koordinátorů do Guineji a tematicky zaměřený film „Do Conakry přijde déšť“.

Vyvrcholením večera byl křest charitativního kalendáře 2012 "Guinée, mon amour". Kmotrou kalendáře se stala filmová režisérka Alice Nellis a projekt podpořili také Vojta Kotek a Zdeňka Žádníková Volencová, která celou akci moderovala. Alice Nellis uvedla: „Základní zdravotní péče a přístup ke vzdělání je prvním krokem, který může africkým dětem pomoci nikoliv jen jednorázově a pro daný okamžik, ale hlavně do budoucnosti. Afriku musí zachránit sami Afričané. Ale my jim přitom můžeme pomoci. Jedna z možností je adopce na dálku. Podporou a záštitou jednoho konkrétního dítěte může člověk ovlivnit život celé další generace."

Kalendář nabízí řadu pozoruhodných dokumentárních fotografií a autentických textů, zachycujících život  a zvyky zdejších obyvatel. Je určen jako dárek pro české adoptivní rodiče a symbolické poděkování za jejich zájem o pomoc nejchudším dětem Afriky. Adoptivní rodiče ho dostali na setkání zdarma či za dobrovolný příspěvek. Ti, kteří se setkání nemohli zúčasnit, mají možnost objednat si ho zdarma či za dobrovolný příplatek přes e-shop: http://www.pro-contact.cz/cs/shop/category/view/kalendar. Přes e-shop si mohou kalendář zakoupit i všichni ostatní zájemci o tento nádherný výtisk. Výtěžek z prodeje je určen na podporu zdravotní péče o guinejské děti, konkrétně na vybavení nového zdravotního centra v Conakry.


Občanské sdružení pro-Contact během setkání představilo i další připravované rozvojové projekty, určené nejpotřebnějším guinejským rodinám. Jedná se především o zřizování chráněných řemeslných dílen pro zdravotně handicapované a mladé ženy bez možnosti dovzdělání se, otevření knihovny v hlavním městě a podporu sirotčince ve vnitrozemí.
Jazyk stránek

Právě adoptováno: 549

K adoptování: 10

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo

Napište nám

Váš E-mail: