Adopce afrických dětí na dálku

Novinky

AKUTNÍ POTŘEBA ADOPCE

Milí přátelé, některé již déle adoptované děti přišly nyní o své původní adoptivní rodiče a potřebují co nejdříve najít rodiče nové, jinak budou muset přerušit školní docházku. Neradi bychom je připravili o naději na lepší budoucnost, která jim byla již jednou dána. Budeme moc rádi, pokud se rozhodnete tyto děti podpořit.  Všechny je najdete v sekci "Děti k adoptování". Děkujeme. Tým pro-Contact

Městské divadlo Zlín podpoří projekt výstavby školy

Městské divadlo Zlín připravilo letos v září k premiéře hru mladé německé dramatičky Ingrid Lausundové BENEFICE aneb Zachraň si svého Afričana. Tato komedie si bere na paškál klišé a nedokonalosti neprofesionálních charitativních akcí. Ptá se, proč vůbec lidé a jací lidé dělají charitu. A současně zdůrazňuje, že kvalitně a profesionálně pořádané charitativní akce mají velký smysl a má cenu je podporovat.
Ve hře je zároveň důrazně napsáno, že inscenace sama by měla přispívat na nějaký reálný projekt.

Dramatrug inscenace se rozhodl pro spolupráci s naším občanským sdružením a podporu projektu Pod africkým sluncem - výstavba školy v Guinejské republice: http://www.pro-contact.cz/cs/page/view/zalozeni-skol-v-guineji

Premiéra inscenace se uskuteční již tuto sobotu 15. 9. 2012 v 19:00 ve Studiu Z Městského divadla Zlín. Více informací o spolupráci a připravované hře naleznete přímo na stránkách divadla: http://www.divadlo.zlin.cz/article/156105.nova-komedie-benefice-pomuze-projektu-pod-africkym-sluncem/


Srdečně Městskému divadlu Zlín děkujeme a přejeme úspěšnou premiéru!

PRO-CONTACT V BEROUNĚ

V neděli 2. září od 10hod bude mít naše sdružení stánek na Husově náměstí v Berouně v rámci akce JILL EXPO - Mluvme spolu, kterou pořádá jazyková škola Jill. Dětem i jejich rodičům představíme náš Projekt adopce afrických dětí na dálku, v rámci kterého nejen umožní dětem chodit do školy, ale mohou si díky znalosti cizích jazyků dopisovat s kamarády z druhého konce světa. Přijďte nás navštívit!

PRO-CONTACT V POŘADU DOBRÉ RÁNO

Zástupkyně pro-Contactu hovořila 17. srpna v pořadu Dobré ráno o Projektu adopce afrických dětí na dálku. Záznam můžete zhlédnout zde, v obsahu pořadu stačí kliknout na "Adopce afrických dětí", jsou tam celkem 3 vstupy (v pořadí 8., 14. a 19. vstup) : http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/312292320120076/video/

NEVŠEDNĚ VŠEDNÍ DEN V CONAKRY

Reportáž české koordinátorky Lenky Huberové z květnové mise za adoptovanými dětmi do Guineje:

 

I přestože jsem zvyklá v pracovním týdnu vstávat okolo šesté, Guinejské podnebí mě dřív jak v sedm prostě neprobudí. I v květnu, na rozdíl od České republiky, slunce dřív jak v šest nevychází. Takže vstávat do tmy? Ne, to se přece nevyplatí.  Ještě v podvědomí si uvědomuji, jak mě moskytiéra lechtá...

UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Ve čtvrtek 5.7. skončila pro adoptované dětí v Guineji školní docházka a začaly jim velké tříměsíční prázdniny. Děti přišly za doprovodu rodičů, aby si vyslechly závěrečná hodnocení. Učitelé neopomenuli zdůraznit význam vzdělání jako největší dar, který lze dětem zanechat, a vyzývali rodiče, aby i v průběhu prázdnin dbali na jejich školní přípravu. V mnohých školách se pak děti rozloučily tancem za zvuků guinejské hudby.

OTEVŘENÍ KNIHOVNY V GUINEJI

V průběhu květnové mise českých koordinátorek, Lenky Huberové a Evy Josefíkové, v Guineji byla otevřena nová knihovna pro adoptované děti ve čtvrti na předměstí hlavního města Conakry, kde převážná většina adoptovaných dětí žije. V posledních měsících se nám díky darům od Francouzského institutu v Praze, Francouzského lycea v Praze a od jednotlivců především z řad adoptivních rodičů podařilo vytvořit početnou sbírku francouzských knih a učebnic, které jsme postupně přepravili do Guineje. Jakákoliv literatura je tam velmi nedostatková anebo pro většinu populace finančně nedostupná. Nově připravovaná knihovna poskytne guinejským dětem a studentům nenahraditelné zdroje ke studiu a obohacení.

S laskavým souhlasem pana Svěráka jsme se rozhodli knihovnu pojmenovat po J. Cimrmanovi, na počest pana Smoljaka a celého Divadla Járy Cimrmana, kteří při zakládání sdružení byli velmi nápomocní. Slavnostní otevření s proslovem a poděkováním proběhlo ve čtvrtek 17.5. Účast byla početná. Více fotografií je ke zhlédnutí v naší fotogalerii.

NÁVRAT KOORDINÁTOREK Z GUINEJE

V neděli 3.6. se vrátily naše koordinátorky, Lenka Huberová a Eva Josefíková, z Guineje z kontrolní návštěvu Projektu adopce afrických dětí na dálku. V Guineji strávily jeden měsíc, během kterého monitorovaly chod celého projektu. Od dětí  pro adoptivní rodiče přivezly aktuální informace - dopisy, obrázky, fotografie. Výjezd byl opět realizován za podpory letecké společnosti Brussels Airlines www.brusselsairlines.com/en_cz/, předního specialisty na africký kontinent s dlouholetou tradicí.

Záběry z květnové mise českých koordinátorek neleznete ve fotogalerii.

tým pro-Contact, o.s.

CENA PRO PRO-CONTACT V SOUTĚŽI KALENDÁŘ ROKU

Charitativní kalendář "Guinée, mon amour", který naše sdružení vydalo v minulém roce, získal 2. cenu v souteži Kalendář roku 2012, kterou tradičně vyhlašuje Kolegium Typografie se společností M.I.P. Group. Cena byla udělana v kategorii Vyjádření sociální role. Velmi si ocenění vážíme a děkujeme všem, kteří se na přípravě kalendáře podíleli a umožnili jeho vznik. Cenu osobně převzali při slavnostním vyhlášení výsledků 22.3. v Národním technickém muzeu hlavní autoři: manželé Radka a David Ondráčkovi a předsedkyně sdružení Rut Schreiberová. Výtěžek z prodeje je určen na podporu připravovaného zdravotního centra pro guinejské děti v hlavním městě Conakry. Poslední výtisky jsou k zakoupení v našem e-shopu.

OCENĚNÍ NEJLEPŠÍCH STUDENTŮ

V rámci listopadové cesty koordinátora za adoptovanými dětmi do Guineji zorganizoval český koordinátor David Lachout společně s guinejskými kolegy ocenění nejlepších studentů v rámci Projektu adopce afrických dětí na dálku. Náš tým vybral několik dětí s výbornými studijními výsledky a ty pak před všemi ostatními na dvoře jedné ze škol ocenil předáním drobných symbolických dárečků. Cílem bylo především podpořit děti v jejich snaze a úsilí, které studiu věnují; ukázat jim i takto symbolicky význam školního vzdělání a nabytých vědomostí. Dárky osobně předával pan David Rožek, adoptivní rodič, který v listopadu během pobytu českého koordinátora absolvoval navštěvu Guineji a své adoptivní dcerky.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Jazyk stránek

Právě adoptováno: 702

K adoptování: 16

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo

Napište nám

Váš E-mail: