Adopce afrických dětí na dálku

Novinky

PF 2024

Vážení adoptivní rodiče,

za celý náš tým Vám přejeme do nového roku 2024 mnoho štěstí, zdraví a spokojenosti. Děkujeme srdečně, že i přes náročnou situaci u nás, věnujete přízeň dětem v Guineji, díky které dostávají stovky tamních dětí šanci na lepší životní podmínky a plnohodnotnější život

Tým pro-Contact

Oblečení pro adoptovaní děti

Adoptované děti dostaly darem také oblečení.

Školní pomůcky pro adoptované děti

Vážení adoptivní rodiče,

rádi bychom s Vámi sdíleli fotografie z předávání školních pomůcek adoptovaným dětem, jsou ve zhlédnutí v naší fotogalerii.

tým pro-Contact

Učebnice pro Guineu - osobní zkušenost adoptivního rodiče

Vážení spolurodičia, Do 8.9. máme možnosť “svojim“ adoptovaným deťom poslať dar alebo peniaze na jeho kúpu. Ak by ste váhali, čo by to malo byť, myslím si, že Vám môžem poradiť.

Mal som šťastie a Guineu som opakovane navštívil, pritom som sa osobne stretol s miestnymi organizátormi projektu, s deťmi samotnými aj s ich rodičmi. Navštívil som „svojho“ Anselma v jeho dome na predmestí Conakry, kd...

Dopisy a zásilky pro adoptované děti - leden 2023

Vážení adoptivní rodiče,

Po nějaké době bude opět příležitost zaslat adoptovaným dětem do Guineje dopisy a zásilku s fotografiemi/drobným dárečkem.

Veškeré informace jsme rozesílali e-mailem, v případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte.

Tým pro-Contact

Dopisy a zásilky pro adoptované děti

Vážení adoptivní rodiče,

Srdečně Vás zdravíme a přejeme blížící se hezké letní dny!

Po nějaké době bude opět příležitost zaslat adoptovaným dětem do Guineje dopisy a zásilku s fotografiemi/drobným dárečkem.

Veškeré informace jsme rozesílali e-mailem, v případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte.

Tým pro-Contact

PF 2022 a videa adoptovaných dětí

Vážení adoptivní rodiče,

za celý náš tým Vám přejeme krásné vánoční svátky a v novém roce 2022 mnoho štěstí, zdraví a spokojenosti.

Děkujeme srdečně za veškerou přízeň, kterou věnujete dětem v Guineji a díky které dostávají šanci na lepší životní podmínky a přístup ke vzdělání.

Jako malý dárek jsme pro vás připravili krátká videa vašich adoptovaných dětí, která najdete na našem webu na vašich soukromých účtech.

tým pro-Contact

Převrat v Guineji

 

V noci z 4. na 5. září obyvatele čtvrti Kaloum probudily výstřely Kalašinovů, které se rozléhaly celým centrem města, a vycházely z blízkosti prezidentského paláce. Mezi lidmi zavládl strach a zmatek.

V neděli 5. září kolem 10h celá země pochopila, že došlo k vojenskému převratu, při kterém byl sesazen prezident Alpha Condé, který byl hlavou státu od roku 2010, kdy zvítězil v prvních demokratických volbách. V posledních měsících čelil Condé protestům, když navzdory platné ústavě zůstal u moci i ve třetím funkčním období po sobě. Převrat provedla skupina příslušníků speciálních sil místní armády pod názvem Národní výbor pro usmíření a rozvoj. Plukovník Mamady Doumbouya, který jednotce velí, v neděli prezidentovo sesazení zdůvodnil „rozsáhlou korupcí a šířící se chudobou“ v zemi.

Po oznámení převratu lidé v ulicích hlavního města slavili a tleskali vojákům. Guinejci doufají, že nové vedení vyčistí veřejnou správu od korupce a uspořádá svobodné, důvěryhodné a transparentní volby. V zahraničí byl převrat jednohlasně odsouzen.

Všechny adoptované děti i jejich rodiny jsou v pořádku.

 

Důležité - nefungují e-mailová komunikace

Vážení adoptivní rodiče,
na základě komunikace s některými z Vás jsme zjistili, že některým z Vás nejsou od nás doručovány zprávy.
V posledních týdnech jsme Vás všechny informovali o přípravě dopisů a zásilek pro adoptované děti a ještě předtím na jaře o dopisech od dětí, které jsme umístily na soukromé účty vašich dětí na webu. Také pokud se na nás obracíte se soukromými dotazy ohledně dětí, většinou obratem či v rozmezí několika dní odpovídáme.
Prosíme, kdo jste e-maily od nás nedostal, ať již ty obecné či reakce na vaše soukromé dotazy, doporučujeme jako první krok zkontrolovat si spam. Pokud chodí zprávy tam, nastavte si, prosím, naše adresy jako povolené. Pokud nenajdete zprávy ani ve spamu, napište nám na info@pro-contact.cz, abychom věděli o jaký počet se jedná a mohli to dále řešit.
Zjistíme, co pro to můžeme udělat.
Děkujeme za pomoc
tým pro-Contact
20.7.2021

Videa adoptovaných dětí

Jak je v rámci našeho projektu pro znevýhodněné děti v Guineji zvykem, snažíme se s určitou pravidelností natáčet i videa adoptovaných dětí, aby rodiče kromě statických fotografií měli i živé záběry. Obvykle děti přicházejí natáčet videa do naší tamní kanceláře, letos jsme udělali drobnou obměnu a naši koordinátoři navštěvují děti v jejich rodinách. Je to činnost plná obtíží, protože většina rodin žije na místech velmi vzdálených od centra, kde je obtížný přístup, a aby bylo možné pokrýt více rodin denně, podnikají se výlety za dětmi na motorce. Rodiny koordinátory vítají s radostí.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Jazyk stránek

Právě adoptováno: 550

K adoptování: 5

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo

Napište nám

Váš E-mail: